Haber Detayı
17 Nisan 2021 - Cumartesi 11:52 Bu haber 97 kez okundu
 
KPMG, YAPAY ZEKA HİZMETLERİNDE KÜRESEL LİDER
Dünyanın önde gelen araştırma kuruluşlarından Forrester, yapay zeka hizmet sağlayıcılarını değerlendirdiği yeni raporunda KPMG’yi küresel liderler arasında gösterdi
Haberi


Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG, yapay zeka uygulamalarında müşterilerine yarattığı katma değer ile başarısını tescilledi. Forrester’ın küresel ölçekte öne çıkan 13 yapay zeka hizmet sağlayıcısını değerlendirdiği “The Forrester Wave:™ AI Consultancies Q1 2021” raporunda KPMG, dönüşen çalışma hayatına uyum sağlamak isteyen yenilikçi şirketlerin çalışabileceği küresel liderler arasında yer aldı. 

Raporda, “Mevcut hizmetler”, “Strateji” ve “Pazar payı” olarak üç temel kategori içerisinde 26 kriter baz alındı. KPMG’nin temel çalışma alanlarına, yapay zeka hizmetleri, platformları ve çözümlerini eklemesinin müşteri beklentilerinin aşılmasını sağladığı vurgulandı. 2020 yılında patenti alınan KPMG Ignite platformu buna örnek gösterildi.

 

KPMG Türkiye Lighthouse Lideri Gökhan Mataracı, konuyla ilgili “Pandemiyle birlikte büyük belirsizliklerin yaşandığı köklü bir değişim sürecinden geçmeye devam ediyoruz. Şirketlerin faaliyetlerini geleceğe taşımak için kendilerini yeniden keşfetmesi gerekiyor. Bu süreç de ‘İlk adım nerede atılmalı?’ ve ‘Nasıl bir yol izlenmeli?’ gibi soruları beraberinde getirebiliyor. Müşterilerimizle, sektörlerinin, fonksiyonlarının, küresel pazarlarının ve dijital yetkinliklerinin nasıl değişeceğine ilişkin olarak birlikte çalışıyoruz. Küresel Lighthouse ağının bir parçası olarak, Türkiye’de lider konumdaki birçok şirketin dijital dönüşüm yolculuğuna destek veriyoruz. KPMG’nin 2019 yılında “Güçlü Performans” kategorisinden 2021 yılında “Küresel Lider” konumuna ulaşması, büyük ölçekli ve farklı sektörlerde öncü konumdaki müşterilerimizin yapay zekadan değer elde etmesini sağlamaktaki başarımızı yansıtıyor” dedi.

Kaynak: (EA) - Ekonomi Ajandası Editör: Haber Merkezi
 
Etiketler: KPMG,, YAPAY, ZEKA, HİZMETLERİNDE, KÜRESEL, LİDER,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı